Remote Viewing w służbie Rozwoju Osobistego

Chyba największą zaletą szkolenia Remote Viewing poza przygotowaniem do odkrywania nieznanego jest bardzo pozytywny wpływ na ogólny rozwój osobisty człowieka.

Wiele ćwiczeń związanych z trenowaniem percepcji, jest w istocie ćwiczeniami uważności, spostrzegawczości oraz poszerzaniem percepcji także na co dzień. To ogromna zaleta, ponieważ uczestnicy uczą się tak naprawdę być uważnymi, zauważać więcej, a to dopiero początek.

Ponadto Remote Viewing trenuje asertywność oraz zdrożność obiektywnego podejścia z dystansem do wielu zagadnień. Trening RV daje osobie większą kontrolę i zrozumienie nad tym jak postrzega świat i pozwala lepiej, z większym zrozumieniem w nim żyć.
Remote Viewing daje szerszą perspektywę i dzięki temu pozwala łatwiej rozwiązywać wiele problemów, zachowując asertywne, uważne podejście „Neutralnego Obserwatora”. To trening, który poszerza percepcję i zrozumienie, oraz daje większą kontrolę nad swoim życiem.

Wiele dawnych szkół mistycznych, mających na pierwszym miejscu rozwój duchowy człowieka, jak i współczesne, bardziej psychologiczne podejście do rozwoju osobistego – zgodne są co do tego, że uważność, zdolność do świadomego bycia obecnym w danej chwili i dostrzeganie szerokiego spektrum informacji, to podstawa.

Kiedy wchodzisz do danego pomieszczenia – jak wiele dowiadujesz się o obecnych w nim ludziach pierwszym wrażeniem? Kiedy spotykasz osobę i z nią rozmawiasz – czy zwracasz uwagę na pełny przekaz, tego co Ci ona komunikuje, czy też skrupiając się bardziej na sobie i swojej interpretacji bodźców, odbierając rozmowę nieco powierzchownie i tak jak chcesz ją widzieć nie zaś jaką jest obiektywnie? To tylko niektóre z wielu przykładów gdzie trening Remote Viewing jako pozytywny skutek uboczny, wzmacnia także nasze zdolności świadomościowe, bycia uważnym i spostrzegawczym, a to w dzisiejszym świecie jest bardzo ważne i cenne.

Dobrze przeprowadzony trening Remote Viewing (gdyż piszę tu z własnego doświadczenia, ale nie każdy nauczyciel RV, kładzie nacisk na kwestie związane z samoświadomością) to także proces bardzo efektywnego samo-poznania, które jest podstawą każdego rozwoju osobistego.

W trakcie treningu Remote Viewing uczysz się zauważać to, jak interpretujesz rzeczywistość, jakie elementy widzenia świata pochodzą z Twojej głowy, z Twojego wcześniejszego doświadczenia, wyobrażeń czy przypuszczeń, a jakie są obiektywnie docierającymi do Ciebie informacjami.
Ponadto wiedząc to, możesz lepiej świadomie panować nad świadomym interpretowaniem informacji, kiedy potrafisz rozróżnić co jest wewnętrzną nakładką umysłu, a co jest obiektywną informacją.
Poznajesz siebie. Stajesz się osobą świadomą tego co jest w Tobie, a dzięki temu możesz nad tym lepiej zapanować i świadomie korzystać z własnych zasobów.

Trening Remote Viewing polecam każdej osobie, dla której ważny jest rozwój osobisty i rozwój duchowy, gdyż poszerza on samoświadomość oraz ogólną świadomość jednostki w znacznym stopniu.

Jakub Qba Niegowski